Usługi świadczone w gabinecie kosmetycznym

Kiedy wybieramy się z wizytą do gabinetu kosmetycznego, z zasady doskonale wiemy, jakiej usługi oczekujemy oraz ile chcemy na nią wydać. Jeśli zależy nam na pięknych paznokciach, raczej nie poddamy się jednocześnie zabiegowi oczyszczania skóry. I analogicznie, jeśli wybieramy się tylko po to, by wydepilować sobie nogi lub wąsik nad górną wargą, to z reguły nie będziemy zainteresowane pedicure ani manicure.

Bo nie wiemy, co tracimy

Powód takiego zachowania może być dwojaki: Polski są świadome zabiegów, jakie mogą podjąć w gabinetach kosmetycznych i decydują się tylko na te, które im się przydadzą; lub wręcz przeciwnie. Nie wiemy, jakie dokładnie usługi może nam zapewnić kosmetyczka Kraków, a co za tym idzie, wybieramy tylko te „pewne” i najbardziej znane. Tymczasem w gabinetach czeka nas cała gama różnorodnych zabiegów na czele ze wstrzykiwaniem botoksu, mikrodermabrazją, kriolipolizą, laseroterapią i mnóstwem innych obcobrzmiących nazw, które dopiero w praktyce okazują się skutecznym przeciwdziałaniem starzeniu się skóry i całego naszego ciała.
Oczywiście nie brakuje też zabiegów, których nazwy są od razu rozpoznawalne – depilacja laserowa, woskowa czy pastą cukrową, masaże (w tym bańką chińską), peelingi, manicure, pedicure czy oczyszczanie manualne twarzy znane są chyba każdej kobiecie. Co większe gabinety kosmetyczne, na przykład te w Krakowie, które działają na rynku już kilka lat i mają dostęp do najnowocześniejszych sprzętów, zaoferować mogą też inne usługi. Są to między innymi fale radiowe, eksfoliacja kwasami, oksybrazja, mezoterapia igłowa oraz bezigłowa.

Wszystko naraz?

Taka mnogość zabiegów, jakie oferuje salon kosmetyczny (lista najlepszych salonów w Krakowie), może nas nieco zmylić. Niektóre kobiety uznają wręcz za pewnik, że skoro w ofercie gabinetu jest tak wiele usług, to z każdej z niej należy skorzystać. To oczywiście błąd – nasza skóra i ciało nie potrzebuje tylu zabiegów, aby wrócić do swojej młodzieńczej formy. Zabiegi powinny być dostosowane do potrzeb naszego organizmu i dokładnie przemyślane. Zawsze warto w tej kwestii poprosić o pomoc doświadczoną kosmetyczkę, która oceni nasze ciało fachowym okiem lub poradzić się koleżanki, która już wcześniej korzystała z podobnych zabiegów. Takie rozwiązania są nie tylko praktyczniejsze, bo pozwalają zaoszczędzić pieniądze wydane na niepotrzebne zabiegi, ale również bezpieczniejsze dla naszego organizmu.

One comment

  1. terrra pisze:

    ja kiedyś jak byłam nastolatką to szalałam, dziś odpuściłam – wiele można zrobić samemu w domu by zadbać o siebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>